9.mája 2023

ORLEN partnerom série "Behaj lesmi"

Šesť behov, šesť krásnych slovenských destinácií. V sobotu 6. mája štartovala unikátna séria pretekov Behaj lesmi, na ktorej si môžu svoje schopnosti vyskúšať odhodlaní bežci a bežkyne. Účastníci si vychutnajú najkrajšie slovenské lokality, pričom 80 % z trás povedie na mäkkom povrchu a 100 % na čerstvom vzduchu. Sieť ORLEN je hrdým partnerom tohto podujatia, ktoré je už dobre známe a úspešné v Českej republike. 

Už prvú májovú sobotu séria Behaj lesmi odštartovala na bratislavskom Devíne. Počas nasledujúcich troch mesiacov sa uskutoční ďalších päť pretekov v atraktívnych lokalitách – Čičmany (27. mája), Bachledova dolina (24. júna), Veľká Fatra (22. júla), Topoľčianky (5. augusta) a Štiavnické vrchy (2. septembra). Trasy prinesú výhľady na turisticky vyhľadávané miesta ako sú Banská Štiavnica či Vlkolínec, ako i nevšedný zážitok v podobe behu cez chodník korunami stromov v Bachledovej doline. 

V závislostí od fyzickej výkonnosti a preferencií zúčastnených sú na výber rôzne dĺžky trás, rovnako sa uskutoční aj charitatívny beh i detské preteky. Každá veková skupina by si mala prísť na svoje a naplno si užiť beh cez slovenské lesy. 
Sieť čerpacích staníc ORLEN je hrdým partnerom série Behaj lesmi a podporuje športovanie aj v rámci širokej verejnosti. ORLEN je v súčasnosti najrýchlejšie rastúcou sieťou čerpacích staníc na Slovensku. 
Registrácia na sériu Behaj lesmi je naďalej otvorená na www.behajlesmi.sk