21.decembra 2022

Zdvojnásobili sme počet čerpacích staníc na Slovensku

Sieť čerpacích staníc ORLEN na Slovensku pokračuje v expanzii. S celkom 50 stanicami sa stala piatym najväčším hráčom na trhu.

 „Od nášho vstupu na Slovensko rastieme a patríme medzi najrýchlejšie rastúce reťazce. To sme teraz potvrdili akvizíciou ďalších čerpacích staníc. Verím, že svoju pozíciu na Slovensku čoskoro posilníme,“ uviedol Tomasz Wiatrak, generálny riaditeľ skupiny ORLEN Unipetrol, do ktorej patrí aj sieť čerpacích staníc ORLEN.

ORLEN v tomto roku významne posilnila svoju pozíciu na slovenskom trhu. Ku jestvujúcim 22 čerpacím staniciam, postupne pribudlo 28 samoobslužných staníc ORLEN express, ktoré ponúkajú sortiment aditivovaných palív EFECTA. 

Sieť čerpacích staníc ORLEN vstúpila na Slovensko v roku 2019, keď otvorila prvú stanicu v Malackách. Slovenská sieť patrí do českej skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá je od roku 2005 súčasťou nadnárodnej skupiny ORLEN. Tá je prítomná vo viac ako 110 krajinách po celom svete a viac ako 50 % jej príjmov pochádza zo zahraničných trhov. Prevádzkuje okolo tritisíc čerpacích staníc v Poľsku, Nemecku, Česku, Litve a na Slovensku.