6.mája 2020

Benzina otvorila novú čerpaciu stanicu v Ružomberku. V tomto roku chce zdvojnásobiť počet čerpacích staníc na Slovensku a rozšíriť rýchle občerstvenie Stop Cafe

Spoločnosť Benzina, ktorá patrí do medzinárodnej skupiny ORLEN, počíta aj v tomto roku s významnými investíciami do expanzie a rozvoja svojej siete na Slovensku. Líder českého trhu zakončil minulý rok s desiatimi čerpacími stanicami vo svojej slovenskej sieti a v tomto roku chce ich počet zdvojnásobiť. Prvou novou tohoročnou stanicou je čerpacia stanica Benzina v Ružomberku. Benzina okrem rozširovania siete počíta aj s rozvojom gastronomického konceptu Stop Cafe. Ten v tomto roku plánuje otvoriť minimálne na ďalších siedmich čerpacích staniciach.

Spoločnosť Benzina vstúpila na slovenský trh v minulom roku, keď v apríli otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu v Malackách. Na konci roka už mala vo svojej sieti desať čerpacích staníc, z toho dve expresné. „Zatiaľ čo v Česku naše investície presahujúce miliardu korún mieria predovšetkým do modernizácie siete a zavádzania konceptu občerstvenia Stop Cafe, ktorý už máme vo dvoch tretinách všetkých čerpacích staníc, na Slovensku investujeme najmä do rýchleho rozvoja siete. Počet čerpacích staníc chceme v tomto roku takmer zdvojnásobiť,“ uvádza Tomasz Wiatrak, predseda predstavenstva skupiny Unipetrol, do ktorej patrí aj Benzina.

Motoristi na Slovensku majú v súčasnosti k dispozícii čerpacie stanice Benzina v Malackách, Holicach pri Dunajskej Strede, Lužiankach pri Nitre, Šelpiciach pri Trnave, Šuranoch pri Nových Zámkoch, v Strečne, Tesárskych Mlyňanoch, Senci a najnovšie tiež v Ružomberku. Čerpacia stanica v Zarevúcej ulici nesie odnedávna červenobiele farby a zákazníkom ponúka kvalitné aditivované palivá Efecta.

Líder českého trhu v minulom roku vybavil prvú čerpaciu stanicu na Slovensku gastronomickým konceptom Stop Cafe a v jeho rozširovaní bude pokračovať aj v tomto roku. „Práve občerstvenie je pre nás najrýchlejšie rastúcim segmentom, pri ktorom objemy predaja v Česku za posledných osem rokov vzrástli o 320 %. Sme radi, že k nám zákazníci jazdia nielen pre prémiový rad palív Verva a aditivované palivá Efecta, ale aj za kvalitným občerstvením. Verím, že slovenskí zákazníci si rovnako ako tí českí zamilujú nielen našu výberovú belgickú kávu a obľúbené hotdogy, ale aj ďalšie gastronomické produkty zo širokej ponuky Stop Cafe,“ želá si Marek Zouvala.

Benzina dlhodobo zaznamenáva rastúci záujem o jej vlastné tankovacie karty Tank Karta Easy a Tank Karta Business, ktoré v Česku využíva viac než 200 tisíc motoristov spomedzi bežných zákazníkov i firemných klientov. „V prvej fáze sme na Slovensku spustili Tank Kartu Business pre podnikateľov a firmy. V ich nákladoch rozhoduje o prosperite každý cent. Preto sme pre našich firemných zákazníkov pripravili atraktívny nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov i administratívy, pričom do budúcnosti počítame aj s medzinárodnou akceptáciou karty. V priebehu tohto roka plánujeme spustiť na Slovensku i Tank Kartu Easy s podobným rozsahom benefitov pre bežných motoristov,“ dodáva Marek Zouvala.

Značka Benzina vznikla už v roku 1958 vo vtedajšom Československu. Po roku 1989 prešla v rámci privatizácie do súkromných rúk a na slovenskom trhu dočasne stratila právo na používanie svojej značky. Benzina sa na Slovensko vrátila v roku 2019 ako líder českého trhu, na ktorom prevádzkuje najširšiu sieť 416 čerpacích staníc a podľa objemu predaných pohonných hmôt ovláda štvrtinu trhu. Benzina je súčasťou medzinárodnej skupiny ORLEN, ktorá v piatich krajinách (Poľsko, Nemecko, Česko, Litva a Slovensko) prevádzkuje takmer tri tisíce čerpacích staníc. Rovnako ako materská spoločnosť ORLEN je aj Benzina synonymom modernosti, dôvery, výhodnosti, širokej ponuky a vysokej kvality výrobkov a služieb.
Benzina je súčasťou skupiny Unipetrol a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Za 62 rokov svojej existencie prešla bohatým vývojom. Dnes ide o tradičnú a zároveň modernú značku českých motoristov, ktorá je charakteristická svojimi vysokokvalitnými palivami a zákazníckymi službami. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka tiež prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvenia v rámci gastronomického konceptu STOP CAFE. Benzina vydáva vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS, v Česku prevádzkuje spolu 418 čerpacích staníc a dosahuje trhový podiel 24,9 %. V minulom roku vstúpila na Slovensko, kde v apríli otvorila prvú čerpaciu stanicu v Malackách. V súčasnosti má vo svojej sieti na Slovensku už 11 staníc.
Viac na www.benzina.sk, www.facebook.com/benzina.slovakia/ alebo www.instagram.com/benzinask/

Kontakt: Pavel Kaidl, tlačový hovorca, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz