27.septembra 2023

ORLEN posilňuje svoju pozíciu na slovenskom trhu

Medzinárodná sieť čerpacích staníc ORLEN na Slovensku významne expanduje. V tomto roku spoločnosť takmer zdvojnásobila počet svojich čerpacích staníc a dokončila ich proces unifikácie označenia. Po dokončení rebrandingu všetkých 90 čerpacích staníc funguje pod značkou ORLEN. V pláne aj ďalšie zvyšovanie počtu prevádzok. Teraz sa ORLEN sústreďuje na rozširovanie nepalivovej ponuky a rozvoj distribúcie alternatívnych palív.

„Efektívne posilňujeme značku ORLEN v celom regióne. Na Slovensku sme len za štyri roky vytvorili jednu z najväčších palivových sietí a čoskoro sa chceme zaradiť medzi troch najväčších prevádzkovateľov čerpacích staníc v tejto krajine. Produkty a služby s logom ORLEN sa u nás tešia čoraz väčšej obľube - zákazníci oceňujú ich kvalitu a inovatívnosť. Týmto smerom sa budeme uberať aj naďalej – už čoskoro budú môcť slovenskí vodiči využívať našu aplikáciu, ktorá im priblíži ponuku skupiny ORLEN. Zameriavame sa aj na rozvoj elektromobility a plánujeme spustiť vodíkovú čerpaciu stanicu,“ povedal Daniel Obajtek, predseda predstavenstva medzinárodnej skupiny ORLEN.

Skupina ORLEN pôsobí na Slovensku od roku 2019 a patrí medzi najrýchlejšie rastúce palivové siete na tomto trhu, kde jej v súčasnosti patrí štvrtá priečka. Ku koncu minulého roka mala spoločnosť na Slovensku 50 čerpacích staníc. Tento rok sa ich počet zvýšil na 90, a to aj vďaka akvizícii 37 čerpacích staníc značky Slovnaft od spoločnosti MOL. Akvizícia bola úspešne dokončená a sieť vystupuje jednotne pod názvom ORLEN. Čerpacie stanice sú rozmiestnené po celom Slovensku. Zákazníci si môžu vybrať medzi čerpacími stanicami, ktoré okrem pohonných hmôt ponúkajú aj široký sortiment doplnkového predaja, občerstvenie a oddychovú zónu. Okrem toho sieť ponúka viac ako tridsať samoobslužných čerpacích staníc ORLEN expres, ktoré predstavujú rýchlu alternatívu tankovania.
„Stále sme otvorení menším i väčším akvizíciám. Prechod pod značku ORLEN je totiž pre majiteľov a prevádzkovateľov čerpacích staníc veľmi atraktívny. Očakávam, že rok uzavrieme s takmer stovkou čerpacích  staníc. Naším konečným cieľom je stať sa dvojkou na tuzemskom trhu," povedal Jan Suchocki, riaditeľ siete ORLEN na Slovensku.

Počet slovenských vodičov, ktorí využívajú palivové karty TANKARTA Easy a TANKARTA Business dynamicky rastie. Aj preto sa spoločnosť rozhodla implementovať na lokálnom trhu mobilnú aplikáciu, kde vodiči budú môcť zbierať body za pohonné hmoty, služby a produkty zakúpené na staniciach ORLEN a vymieňať ich za atraktívne ceny. Aplikácia, ktorej spustenie je plánované ešte v tomto roku, ponúkne aj navigačný systém, ktorý vodičom umožní rýchlo nájsť najbližšiu sieťovú stanicu.
Na čerpacích staniciach ORLEN na Slovensku sa objavia aj nabíjacie stojany pre elektromobily. Do konca roku 2030 spoločnosť plánuje výstavbu nabíjacích stojanov, ktoré budú dostupné na 40 % čerpacích staníc. Súčasne je plánované aj uvedenie zhruba 20 vodíkových čerpacích staníc.

ORLEN rozvíja na Slovensku aj nepalivový predaj. V rámci svojej siete ponúka už 48 obchodov s doplnkovými produktami a občerstvením Stop Cafe. Do konca roka pribudne ďalších osem zmodernizovaných prevádzok s občerstvením. Medzi pomyselné vlajkové lode patrí lahodná fair-trade káva miešaná podľa tajnej belgickej receptúry, obľúbené hot-dogy, ale aj zdravé jedlá a špeciality.

"S naším sortimentom, prémiovými palivami a službami významne prispievame k zvyšovaniu konkurencie. Slovenský trh zohráva dôležitú úlohu v dlhodobej stratégii spoločnosti ORLEN. Slovensko je tiež dôležitou tranzitnou krajinou. Turisti a medzinárodné dopravné spoločnosti tu nájdu palivá a služby skupiny ORLEN, ktoré dôverne poznajú zo svojich ciest po susedných krajinách," dodal Jan Suchocki.
 
Sieť čerpacích staníc ORLEN vstúpila na Slovensko v roku 2019, keď otvorila svoju prvú stanicu v Malackách. Na všetkých staniciach nájdu zákazníci benzín a naftu EFECTA, ktoré majú vďaka aditivácii výrazný čistiaci účinok na motorový systém. Dopĺňajú ich prémiové palivá VERVA, ktoré majú okrem starostlivosti o motor aj maximálne zlepšené výkonové parametre. ORLEN ponúka aj široký sortiment doplnkových nepalivových produktov a občerstvenia pod značkou Stop Cafe a vlastných palivových kariet ORLEN TANKKARTA Easy a Business. Medzinárodná skupina ORLEN pôsobí vo viac ako 110 krajinách sveta a prevádzkuje viac ako 3 000 čerpacích staníc v šiestich krajinách - na Slovensku, v Poľsku, Nemecku, Českej republike, Maďarsku a Litve. V júli skupina oznámila kúpu rakúskej palivovej siete Turmöl. Po jej dokončení sa počet staníc ORLEN zvýši o 266 a skupina bude realizovať maloobchodný predaj pohonných hmôt na siedmich európskych trhoch. Skupina ORLEN vo svojej stratégii do roku 2030 predpokladá, že jej sieť čerpacích staníc bude pozostávať z 3,5 tisíc staníc.

Kontakt pre médiá:
Pavel Kaidl, telefón: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz