1.decembra 2022

Skupina ORLEN významne rozširuje svoju sieť čerpacích staníc na Slovensku

Medzinárodná skupina ORLEN, ktorá v Česku a na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc ORLEN Benzina, významne expanduje. V dôsledku realizácie nápravných opatrení súvisiacich s akvizíciou skupiny Grupa LOTOS a na základe dohody so skupinou MOL o prevzatí časti ich čerpacích staníc prevezme skupina ORLEN od skupiny MOL na Slovensku 39 staníc. Tie sa do polovice roka 2023 premenujú a s celkovým počtom 91 staníc sa skupina ORLEN dostane medzi štyroch najväčších hráčov na tunajšom trhu. Zároveň do konca tohto roka dokončí skupina ORLEN unifikáciu svojej siete čerpacích staníc ORLEN Benzina pod jedinú značku ORLEN.

„Rozširujeme našu maloobchodnú sieť v Európe. Posilňujeme svoju prítomnosť na Slovensku a dostávame sa medzi štyroch najväčších predajcov pohonných hmôt na tomto trhu. Taktiež rozširujeme našu maloobchodnú sieť na nový trh v Maďarsku, kde sme si už vybudovali veľkoobchodné zastúpenie. V dôsledku úspešného rozširovania našej predajnej siete posilňujeme bezpečnosť dodávok palív a energií nielen v Poľsku, ale v celom regióne strednej a východnej Európy. Naše skúsenosti a odhodlanosť nám umožňujú ponúkať novým zákazníkom v Európe produkty a služby prvotriednej kvality prispôsobené ich očakávaniam,“ povedal Daniel Obajtek, predseda predstavenstva PKN ORLEN.

Skupina ORLEN súčasne vstúpila do Maďarska, kde prevezme celkom 143 staníc. Hneď 1. decembra tohto roka sa stala vlastníkom 79 staníc, ktoré doteraz fungovali pod značkou Lukoil, a okamžite začala s ich premenovaním. Úplný prechod na bielo-červené farby a štandardy siete ORLEN sa dokončí koncom marca budúceho roka. Prevzatie a premenovanie zostávajúcich 64 staníc sa uskutoční postupne do polovice roku 2024.

Po dokončení celej transakcie so skupinou MOL bude skupina ORLEN prevádzkovať vyše 660 staníc v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V Česku je so 430 stanicami jednotkou na trhu. Na Slovensku sa ORLEN rozrastie na 91 čerpacích staníc a v Maďarsku bude mať 143 staníc. Na oboch trhoch bude skupina ORLEN medzi štyrmi najväčšími hráčmi. Celkovo ORLEN prevádzkuje takmer tritisíc čerpacích staníc v šiestich európskych krajinách: v Poľsku, Nemecku, Česku, Litve, na Slovensku a najnovšie aj v Maďarsku.

„ORLEN je silnou medzinárodnou značkou s takmer tritisíc stanicami, ktoré čerpajú zo silného zázemia a ktoré sa navzájom inšpirujú tým, že sa delia o skúsenosti a inovácie. V Česku sme so 430 čerpacími stanicami lídrom a teraz posilňujeme našu maloobchodnú pozíciu na Slovensku a vstupujeme do Maďarska. Razantne tým zvyšujeme tamojšiu konkurenciu, z čoho budú mať prospech nielen lokálni zákazníci, ale aj turisti a medzinárodné dopravné spoločnosti, pretože budú môcť využívať naše moderné palivá Efecta a Verva aj na ďalších trhoch strednej Európy,“ povedal Tomasz Wiatrak, generálny riaditeľ skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá expanziu na Slovensku a v Maďarsku prevádzkovo riadi, a dodal: „Na slovenskom trhu sa dostávame medzi štyroch najväčších hráčov. V rozširovaní chceme pokračovať a stať sa dvojkou.“

Práve expanzia na slovenskom a maďarskom trhu znamená pre skupinu ORLEN kľúčový posun v rozvoji maloobchodnej siete na európskom trhu. ORLEN chce do roku 2030 prevádzkovať tri a pol tisíc čerpacích staníc pod značkou ORLEN. Podiel zahraničných staníc v celej predajnej sieti sa má zvýšiť z 37 percent na 45 percent.
 
ORLEN Benzina je súčasťou skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá patrí do nadnárodnej skupiny ORLEN a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka ORLEN Benzina aj prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvenia v gastronomickom koncepte STOP CAFE. ORLEN Benzina vydáva aj vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS a zákazníkom ponúka dve mobilné aplikácie – vernostnú aplikáciu ORLEN Benzina a aplikáciu na starostlivosť o vozidlo Mycí digi linka. Celkovo ORLEN Benzina v Česku prevádzkuje 430 čerpacích staníc a má trhový podiel 23 %. Dôveru spotrebiteľov potvrdzuje aj fakt, že ORLEN Benzina už päťkrát získala titul Najdôveryhodnejšia značka v Českej republike. V roku 2019 vstúpila na Slovensko. V súčasnosti má ORLEN Benzina vo svojej sieti na Slovensku už 49 staníc a je jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov na tunajšom trhu.

Kontakt pre médiá:
Pavel Kaidl, telefón: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz