13.mája 2024

Slovensko privíta etapu prestížneho podujatia ORLEN Nations Grand Prix 2024

Sieť čerpacích staníc ORLEN po druhý raz prináša do našej krajiny prestížne medzinárodné cyklistické podujatie. V piatok 17. mája sa medzi Tvrdošínom a Štrbským Plesom odjazdí tretia etapa pretekov ORLEN Nations Grand Prix 2024.
Medzinárodná skupina ORLEN pôsobiaca v strednej Európe tradične podporuje športové podujatia aj mladé športové talenty a v rámci svojej expanzie prinesie jedinečný zážitok slovenským fanúšikom cyklistiky, ktorých pod Tatrami rozhodne nie je málo. Slovensko bude popri Českej republike a Poľsku jednou z troch krajín, ktorou bude prechádzať pelotón medzinárodných pretekov ORLEN Nations Grand Prix 2024. Tieto preteky sú súčasťou seriálu UCI Nations Cup U23 a v akcii uvidíme nadaných cyklistov vo vekovej kategórii do 23 rokov z 22 národných tímov a troch klubov. V štartovej listine nebude chýbať ani slovenský národný tím.
 „Sme dlhodobo aktívni v podpore prestížnych domácich i medzinárodných športových podujatí a športovcov. Preteky vnímame ako unikátnu možnosť ukázať svetu krásy Slovenska a ponúknuť fanúšikom cyklistiky jedinečný zážitok. Pre mladých pretekárov predstavujú príležitosť zažiť, čo znamená súťažiť na profesionálnej úrovni. Podpora tohto podujatia je pre nás zároveň príležitosťou zviditeľniť značku ORLEN na Slovensku i v strednej Európe,“ povedal Marek Gieroń, konateľ spoločnosti ORLEN Unipetrol Slovakia.

Preteky ORLEN Nations Grand Prix 2024 zahŕňajú päť etáp v troch krajinách. Podujatie odštartuje 15. mája v moravskom Prostějove a cyklisti absolvujú dve etapy. Na Slovensku sa uskutoční tretia etapa, keď cyklisti v piatok 17. mája absolvujú vyše 100-kilometrovú trasu so štartom v Tvrdošíne a cieľom na Štrbskom Plese. Na Štrbskom Plese je pripravený pestrý sprievodný program pre deti i dospelých. Následne budú pokračovať cez Slovensko do Poľska, kde sa v nedeľu 19. mája uskutočnia záverečné preteky v poľských Východných Karpatoch pri hoteli Arłamów.
„Pripravili sme komplexnú trasu, na ktorej bude mať každý možnosť ukázať, čoho je schopný. Trasa je náročná, druhá a tretia etapa končia stúpaniami, kde môžeme očakávať skutočný súboj vrchárov“, upresnil Czeslaw Lang, bývalý úspešný poľský pretekár, v súčasnosti riaditeľ pretekov a zároveň prezident Lang Team, organizátora podujatia.
Hlavný sponzor ORLEN, oficiálny sponzor DRUTEX a riaditeľ pretekov Czeslaw Lang pozývajú všetkých nadšencov cyklistiky na cyklistické preteky ORLEN Nations Grand Prix, kde sa stretnú budúce hviezdy svetového profesionálneho pelotónu.
Trasa pretekov ORLEN Nations Grand Prix 2024:
- 15. mája 2024: Prostějov - hrad Bouzov | Česko
- 16. mája 2024: Přerov - Horní Hrozenkov | Česko
- 17. mája 2024: Tvrdošín - Štrbské Pleso | Slovensko
- 18. mája 2024: Bukovina Resort - Jaslo | Poľsko
- 19. mája 2024: Lesko, Powiat Leski - Hotel Arłamów | Poľsko

Skupina ORLEN je tradične aktívna v podpore významných športovcov a športových projektov. Na Slovensko už priviedla pretekára Formuly 1 Valtteriho Bottasa a na svojich čerpacích staniciach dala fanúšikom motor-športu príležitosť pozrieť si na vlastné oči monopost Formuly 1. V tomto roku pokračuje v partnerstve s tímom F1 Visa Cash App RB.

Spoločnosť ORLEN pôsobí na Slovensku od roku 2019 a je jednou z najväčších medzinárodných sietí na tomto trhu. Sú rozmiestnené po celom Slovensku a zákazníci si môžu vybrať plnohodnotné stanice, ktoré okrem pohonných hmôt ponúkajú aj široký sortiment doplnkového predaja a občerstvenia pod značkou Stop Cafe. V ponuke je aj sieť viac ako tridsiatich samoobslužných čerpacích staníc ORLEN Express, ktoré predstavujú výhodnú alternatívu v pomere cena-kvalita. ORLEN vydáva aj vlastné TANKARTY Easy a Business a zákazníkom ponúka vernostnú aplikáciu ORLEN.
Celkovo medzinárodná skupina ORLEN v súčasnosti prevádzkuje takmer 3 500 čerpacích staníc v siedmich európskych krajinách - v Poľsku, Nemecku, Rakúsku, Česku, Maďarsku, Litve a na Slovensku.

Kontakt: Lenka Terpáková, hovorkyňa, telefón: +421 902 233 230, e-mail: lenka.terpakova@orlenunipetrol.cz