15.apríla 2019

ORLEN Benzina otvorila na Slovensku prvú čerpaciu stanicu

ORLEN Benzina, najväčšia sieť čerpacích staníc v Českej republike, otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu na Slovensku. Slovenskí vodiči môžu na Benzine v Malackách tankovať aditivované palivá Efecta 95 a Efecta Diesel s čistiacim účinkom na motor vozidla aj prémiové palivá Verva 100 a Verva Diesel. Pre tých, ktorí do 12. mája natankujú 30 litrov paliva a viac, pripravila ORLEN Benzina súťaž o 80 lístkov na zápasy slovenského tímu na 2019 IIHF Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. O ďalšie vstupenky možno súťažiť na rádiách a sociálnych sieťach.

Novootvorená čerpacia stanica Benzina v Malackách je rekonštruovanou stanicou prevzatou od doterajšieho prevádzkovateľa. Nemala by zostať dlho osamotená, pretože strategickým cieľom ORLEN Benziny na Slovensku je vybudovanie čo najširšej siete čerpacích staníc. Expanziu chce vykonať najmä spoluprácou s menšími prevádzkovateľmi čerpacích staníc, ale je otvorená aj akvizíciám väčších reťazcov. S týmto prístupom ORLEN Benzina uspela v Českej republike a na slovenský trh vstupuje ako jednotka v Českej republike, čo sa týka počtu čerpacích staníc aj výtoče predaných pohonných hmôt.

„Investícia na Slovensku má dlhodobú povahu. Chceme ísť postupnými krokmi a sme presvedčení, že sa staneme na slovenskom trhu jedným z významných hráčov. Dosiahnutie úrovne desiatich staníc do konca tohto roka by bolo úspechom, ale dôležitejšie než vysoké tempo rozvoja je pre nás dodržanie naplánovaného obchodného modelu,“ povedal Tomasz Wiatrak, podpredseda predstavenstva skupiny Unipetrol zodpovedný za maloobchodné aktivity.

V rámci úprav čerpacej stanice v Malackách bolo zrekonštruované celé technologické zázemie vrátane nádrží, potrubí a fasády obchodu. Nainštalované boli úplne nové výdajné stojany a moderný informačný totem v typickom dizajne ORLEN Benziny.

„V druhej polovici roku rozšírime ponuku čerpacej stanice o rýchle občerstvenie pod našou značkou Stop Cafe. Slovenskí zákazníci sa môžu tešiť na skvelú kávu namiešanú podľa originálnej receptúry v Belgicku a variácie obľúbeného hotdogu. Budeme ponúkať vysoký štandard v kvalite pohonných hmôt s čistiacimi účinkami a široký doplnkový sortiment vrátane občerstvenia, ktoré je také úspešné v Česku. Veď za posledných šesť rokov nám vzrástli predaje doplnkového tovaru viac ako o polovicu a občerstvenie dokonca trikrát,“ uzavrel Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc ORLEN Benzina.

ORLEN Benzina sa na Slovensko vracia po 15 rokoch. Samotná značka vznikla už v roku 1953 vo vtedajšom Československu, keď ministerstvo chemického priemyslu nahradilo touto značkou pôvodný názov Benzinol používaný pre čerpacie stanice od roku 1949, keď došlo k znárodneniu a vytvoreniu jednej štátom ovládanej siete. Po roku 1989 prešla Benzina v rámci privatizácie do súkromných rúk a právo na používanie svojej značky na slovenskom trhu dočasne stratila. Teraz sa ORLEN Benzina na Slovensko vracia ako líder českého trhu, kde prevádzkuje najširšiu sieť 409 čerpacích staníc a podľa objemu predaných hmôt ovláda štvrtinu trhu.