15.apríla 2019

Benzina otvorila na Slovensku prvú čerpaciu stanicu

Benzina, najväčšia sieť čerpacích staníc v Českej republike, otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu na Slovensku. Slovenskí vodiči môžu na Benzine v Malackách tankovať aditivované palivá Efecta 95 a Efecta Diesel s čistiacim účinkom na motor vozidla aj prémiové palivá Verva 100 a Verva Diesel. Pre tých, ktorí do 12. mája natankujú 30 litrov paliva a viac, pripravila Benzina súťaž o 80 lístkov na zápasy slovenského tímu na 2019 IIHF Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. O ďalšie vstupenky možno súťažiť na rádiách a sociálnych sieťach.

Novootvorená čerpacia stanica Benzina v Malackách je rekonštruovanou stanicou prevzatou od doterajšieho prevádzkovateľa. Nemala by zostať dlho osamotená, pretože strategickým cieľom Benziny na Slovensku je vybudovanie čo najširšej siete čerpacích staníc. Expanziu chce vykonať najmä spoluprácou s menšími prevádzkovateľmi čerpacích staníc, ale je otvorená aj akvizíciám väčších reťazcov. S týmto prístupom Benzina uspela v Českej republike a na slovenský trh vstupuje ako jednotka v Českej republike, čo sa týka počtu čerpacích staníc aj výtoče predaných pohonných hmôt.

„Investícia na Slovensku má dlhodobú povahu. Chceme ísť postupnými krokmi a sme presvedčení, že sa staneme na slovenskom trhu jedným z významných hráčov. Dosiahnutie úrovne desiatich staníc do konca tohto roka by bolo úspechom, ale dôležitejšie než vysoké tempo rozvoja je pre nás dodržanie naplánovaného obchodného modelu,“ povedal Tomasz Wiatrak, podpredseda predstavenstva skupiny Unipetrol zodpovedný za maloobchodné aktivity.

V rámci úprav čerpacej stanice v Malackách bolo zrekonštruované celé technologické zázemie vrátane nádrží, potrubí a fasády obchodu. Nainštalované boli úplne nové výdajné stojany a moderný informačný totem v typickom dizajne Benziny.

„V druhej polovici roku rozšírime ponuku čerpacej stanice o rýchle občerstvenie pod našou značkou Stop Cafe. Slovenskí zákazníci sa môžu tešiť na skvelú kávu namiešanú podľa originálnej receptúry v Belgicku a variácie obľúbeného hotdogu. Budeme ponúkať vysoký štandard v kvalite pohonných hmôt s čistiacimi účinkami a široký doplnkový sortiment vrátane občerstvenia, ktoré je také úspešné v Česku. Veď za posledných šesť rokov nám vzrástli predaje doplnkového tovaru viac ako o polovicu a občerstvenie dokonca trikrát,“ uzavrel Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina.

Benzina sa na Slovensko vracia po 15 rokoch. Samotná značka vznikla už v roku 1953 vo vtedajšom Československu, keď ministerstvo chemického priemyslu nahradilo touto značkou pôvodný názov Benzinol používaný pre čerpacie stanice od roku 1949, keď došlo k znárodneniu a vytvoreniu jednej štátom ovládanej siete. Po roku 1989 prešla Benzina v rámci privatizácie do súkromných rúk a právo na používanie svojej značky na slovenskom trhu dočasne stratila. Teraz sa Benzina na Slovensko vracia ako líder českého trhu, kde prevádzkuje najširšiu sieť 409 čerpacích staníc a podľa objemu predaných hmôt ovláda štvrtinu trhu.
 
Benzina je súčasťou skupiny Unipetrol a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Za 61 rokov svojej existencie prešla bohatým vývojom. Ide o tradičnú a zároveň modernú značku českých motoristov, ktorá je charakteristická svojimi vysokokvalitnými palivami a zákazníckymi službami. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka Benzina aj prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickom koncepte STOP CAFE. Benzina vydáva aj vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS, celkovo v Česku prevádzkuje 409 čerpacích staníc a má trhový podiel 23,2 %. V tomto roku vstúpila na Slovensko, keď v apríli otvorila prvú čerpaciu stanicu v Malackách. Viac na www.benzina.sk lebo https://www.facebook.com/benzina.slovakia/ a https://www.instagram.com/benzinask/

Kontakt: Pavel Kaidl, tlačový hovorca, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz