16.septembra 2022

Spoločnosť ORLEN Benzina otvorila na Slovensku dve nové expresné čerpacie stanice s logom ORLEN

Sieť čerpacích staníc ORLEN Benzina na Slovensku masívne expanduje a zároveň zvyšuje počet čerpacích staníc s logom ORLEN vo svojej sieti. Ďalšie dve nové čerpacie stanice boli otvorené na západnom Slovensku v obciach Pernek a Pečeňady. V súčasnosti ORLEN Benzina prevádzkuje na Slovensku 24 čerpacích staníc a do konca roka plánuje vedenie spoločnosti prevádzkovať 47 čerpacích staníc v tradičnom bielo-červenom dizajne. Spoločnosť ORLEN Benzina očakáva ďalšie rozširovanie svojej siete na Slovensku. Okrem toho ORLEN Benzina plánuje prevziať 41 čerpacích staníc od skupiny MOL. S 88 stanicami sa tak stane jednou z najväčších sietí na Slovensku.

Sieť ORLEN Benzina patrí do veľkej medzinárodnej siete s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc v piatich krajinách a dlhodobo sa opiera o finančné zázemie a obchodné skúsenosti zdieľané v rámci medzinárodnej skupiny ORLEN. „V Českej republike sme lídrom na trhu so 427 čerpacími stanicami a rýchlo sa rozvíjame aj na Slovensku. V roku 2019 sme otvorili našu prvú stanicu v Malackách. Dnes prevádzkujeme 24 staníc na celom Slovensku a ďalšie budú rýchlo pribúdať. Tento rok chceme uzavrieť so 47 čerpacími stanicami, pričom väčšina z nich bude mať logo štylizovaného orla našej materskej spoločnosti ORLEN. V expanzii budeme čoskoro pokračovať prevzatím 41 staníc od skupiny MOL. Približujeme sa tak k nášmu cieľu patriť medzi najväčšie siete v krajine," vysvetľuje Jan Suchocki, riaditeľ siete ORLEN Benzina na Slovensku.

Od dnešného dňa majú motoristi na Slovensku k dispozícii dve nové samoobslužné čerpacie stanice ORLEN v Pečeňadoch a Perneku. Obe stanice ponúkajú aditívne palivá EFECTA s čistiacim účinkom na systém motora. Novootvorené čerpacie stanice upútajú pozornosť kombináciou bielej a červenej farby, ktorej dominuje logo ORLEN. "Koncept expresnej čerpacej stanice bez občerstvenia je maximálne prispôsobený požiadavkám na rýchle tankovanie. Zákazník jednoducho zadá na platobnom termináli množstvo, ktoré chce natankovať, a výdajné stojany po dosiahnutí tohto množstva prestanú vydávať palivo. Platba prebieha prostredníctvom platobnej karty alebo palivovej karty," uzatvára Jan Suchocki.

Úspešná prevádzka siete Benzina ORLEN na Slovensku začala v roku 2019 otvorením prvej stanice v Malackách. Budovanie slovenskej siete Benzina ORLEN je založené na výstavbe nových čerpacích staníc a akvizíciách existujúcich staníc. Sieť patrí českej skupine ORLEN Unipetrol, ktorá je od roku 2005 súčasťou nadnárodnej skupiny ORLEN. Je prítomná vo viac ako 110 krajinách sveta a viac ako 50 % jej príjmov pochádza zo zahraničných trhov. Prevádzkuje takmer 3 000 čerpacích staníc v Poľsku, Nemecku, Českej republike, Litve a na Slovensku.
Spoločnosť ORLEN Benzina je súčasťou nadnárodnej skupiny ORLEN Unipetrol. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka ORLEN Benzina aj prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvenia v rámci gastronomického konceptu STOP CAFE. ORLEN Benzina vydáva aj vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS a ponúka zákazníkom dve mobilné aplikácie - vernostnú aplikáciu ORLEN Benzina a aplikáciu na starostlivosť o vozidlo Wash digi-line. ORLEN Benzina prevádzkuje v Českej republike celkovo 427 čerpacích staníc a jej podiel na trhu je 23 %. Dôveru spotrebiteľov potvrdila skutočnosť, že ORLEN Benzina získala už piatykrát za sebou titul Najdôveryhodnejšia značka v Českej republike. V roku 2019 vstúpila na Slovensko. Spoločnosť ORLEN Benzina má v súčasnosti na Slovensku 24 čerpacích staníc a je jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov na slovenskom trhu.

Kontakt pro média:
Pavel Kaidl, telefon: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz