30.júna 2022

Benzina ORLEN zdvojnásobila zľavu na palivá na svojej tankovacej karte pre bežných motoristov

Sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN sa rozhodla dočasne navýšiť zľavy pre bežných motoristov, ktorí pri platbe Tankartou Easy novo ušetria až 0,06 EUR na každom litri paliva. Tankarta Easy navyše prináša rad ďalších výhod a prémiových služieb v sieti čerpacích staníc Benzina ORLEN.
„Na letné mesiace, keď intenzita cestovania každoročne podstatne vzrastie, ponúkame vodičom možnosť, ako ušetriť za nákup pohonnej hmoty. Na našej zákazníckej tankovacej karte Tankarta Easy sme zdvojnásobili zľavu na aditivované palivá Efecta a o polovicu zvýšili zľavu na prémiové palivá Verva. Tankarta Easy je ľahko dostupná na všetkých našich staniciach a jej aktivácia je rýchla a nenáročná,“ uviedol Jan Suchocki, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina ORLEN pre Slovensko a dodal: „Verím, že slovenskí vodiči tento krok ocenia a pri svojich cestách na dovolenky využijú sieť našich čerpacích staníc rozmiestnených po celom Slovensku.“
Sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN uviedla Tankartu Easy na Slovensko už pred dvomi rokmi. Jej benefity ocenia bežní motoristi, ktorí chcú tankovať výhodnejšie: hlavným benefitom tejto zľavovej karty je čerpanie palív na všetkých čerpacích staniciach Benzina ORLEN na Slovensku (s výnimkou samoobslužných) so zľavou bez podmienky minimálneho odberu paliva. V prípade aditivovaných palív Efecta predstavuje zľava novo 0,04 EUR na liter (namiesto doterajších 0,02 EUR) a v prípade prémiových palív Verva zameraných na výkon motora 0,06 EUR (namiesto doterajších 0,04 EUR). Slovenskí motoristi si môžu Tankartu Easy zaobstarať pri pokladniciach čerpacích staníc Benzina ORLEN alebo online z domova. Používanie karty je bezplatné, klienti neplatia žiadne poplatky ani za uskutočnené transakcie, ani za vedenie účtu.
Tankarta Easy je ideálnym nástrojom kontroly výdavkov na PHM pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí za mesiac nespotrebujú viac než 500 litrov paliva. Tankarta Easy platí na území Slovenska a má rovnaké funkcie ako v Českej republike, kde tankovacie karty Benziny ORLEN využíva už viac ako 200-tisíc spokojných zákazníkov. Okrem okamžitej zľavy z „totemovej ceny“ pri každom tankovaní patrí medzi ďalšie benefity prístup k zákazníckemu portálu. Tu sa môže držiteľ Tankarty Easy zaregistrovať, čím významne rozšíri využiteľnosť karty a rozsah poskytovaných služieb.
S registrovanou Tankartou Easy možno na čerpacích staniciach Benzina ORLEN tankovať nielen bežné a prémiové palivá, ale aj LPG, CNG a AdBlue a využívať ďalšie služby: platiť aj za drogériový tovar, gastronomické produkty, ale aj za rozličné služby vrátane umývania vozidiel či vysávača, ďalej za potraviny a nealkoholické nápoje alebo široký sortiment autopríslušenstva od povinnej výbavy cez prevádzkové kvapaliny a oleje až po náhradné diely.
Proti zneužitiu chráni platobnú kartu kód PIN a možnosť blokovania prostredníctvom zákazníckeho portálu. Slúži ako jednoduchý nástroj na nastavenie a správu karty vrátane prehľadov o všetkých transakciách umožňujúcich kontrolu zostatku a útraty za palivá. Klient si môže ku svojmu používateľskému účtu priradiť až 10 ďalších kariet Easy. Kartu dobíja v hotovosti alebo platobnou kartou obsluha na čerpacích staniciach Benzina ORLEN alebo v prípade registrovanej karty sa dá dobiť aj bankovým prevodom cez internet.
Sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN vstúpila na Slovensko v roku 2019, keď otvorila prvú stanicu v Malackách. V súčasnosti patrí do jej siete už 23 čerpacích staníc, pričom sa už čoskoro rozšíri na 47 čerpacích staníc rozmiestnených po celom Slovensku. Sieť patrí do českej skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá je od roku 2005 súčasťou nadnárodnej skupiny ORLEN. Tá je pritom prítomná vo viac ako 110 krajinách po celom svete a viac než 50 % jej príjmov pochádza zo zahraničných trhov. Prevádzkuje takmer tri tisícky čerpacích staníc v Poľsku, Nemecku, Česku, Litve a na Slovensku.
Benzina ORLEN je súčasťou skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá patrí do nadnárodnej skupiny ORLEN a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka Benzina ORLEN aj prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvenia v rámci gastronomického konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydáva aj vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS a ponúka zákazníkom dve mobilné aplikácie – vernostnú aplikáciu Benzina a aplikáciu starostlivosti o vozidlo Mycí digi linka. Spoločnosť Benzina ORLEN prevádzkuje v Českej republike celkovo 426 čerpacích staníc a jej podiel na trhu predstavuje 25 %. Dôveru spotrebiteľov potvrdila skutočnosť, že Benzina ORLEN získala už po piaty raz za sebou titul Najdôveryhodnejšia značka v Českej republike. V roku 2019 vstúpila na Slovensko. V súčasnosti má Benzina ORLEN vo svojej sieti na Slovensku už 23 staníc a je jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov na tamojšom trhu.
Viac na: https://www.benzinaorlen.cz/sk-sk, https://www.facebook.com/benzina.slovakia a https://www.instagram.com/benzinaorlen_sk/
Kontakt pre médiá:
Pavel Kaidl, telefón: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz
Michal Procházka, telefón: +420 736 508 738, e-mail: michal.prochazka1@orlenunipetrol.cz