30.septembra 2020

Benzina otvorila úplne novú čerpaciu stanicu v Dunajskej Strede. Celkovo na Slovensku už trinástu

Spoločnosť Benzina, ktorá patrí do medzinárodnej skupiny ORLEN, otvorila na Slovensku prvú novú čerpaciu stanicu postavenú tzv. na zelenej lúke. Novotou žiariaca červenobiela čerpacia stanica s charakteristickým koníkom sa nachádza v Dunajskej Strede (ulica Galantská cesta) a okrem kvalitných palív ponúka zákazníkom aj rýchle občerstvenie Stop Cafe. Do slovenskej siete Benziny tak aktuálne patrí už 13 čerpacích staníc, pričom ich počet sa do konca roka rozrastie o ďalšie nové stanice vrátane samoobslužných.

Benzina vstúpila na slovenský trh v minulom roku, keď v apríli otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu v Malackách. Na začiatku sa zamerala najmä na preberanie čerpacích staníc od súčasných prevádzkovateľov a zároveň počítala so stavbou úplne nových staníc. „Zatiaľ čo v Česku naše investície presahujúce miliardu korún mieria predovšetkým do modernizácie siete a zavádzania konceptu občerstvenia Stop Cafe, na Slovensku investujeme hlavne do rozvoja siete. Okrem staníc, ktoré preberáme od našich obchodných partnerov, chceme stavať aj celkom nové stanice. Príkladom je práve stanica v Dunajskej Strede. Verím, že naši zákazníci budú môcť využívať naše služby skoro po celej krajine,“ hovorí Tomasz Wiatrak, predseda predstavenstva skupiny Unipetrol, do ktorej patrí tiež Benzina.

Čerpacie stanice Benzina sú motoristom na Slovensku v súčasnosti k dispozícii v Malackách, Holiciach, Lužiankach, Šelpiciach, Šuranoch, Strečne, Tesárskych Mlyňanoch, Senci, Ružomberku, Dunajskej Strede a Bytči, kde čerpacia stanica na Hlavnej ulici nedávno začala ponúkať kvalitné aditivované palivá Efecta a prémiovú naftu Verva Diesel.

Spoločnosť Benzina toho roku otvorila už tri nové čerpacie stanice a do konca roka počíta s ďalším rozširovaním svojej siete vrátane rozširovania existujúcich čerpacích staníc o koncept rýchleho občerstvenia Stop Cafe. „Teší ma, že o spoluprácu s nami je medzi prevádzkovateľmi čerpacích staníc na Slovensku veľký záujem. Naďalej počítame s rozširovaním našej siete, pričom pripravujeme nielen klasické, ale aj samoobslužné čerpacie stanice. Zároveň smerujeme investície do rozvoja súčasných čerpacích staníc, kde do konca tohto roka otvoríme sedem ďalších pobočiek rýchleho občerstvenia Stop Cafe. Práve občerstvenie je naším najrýchlejšie rastúcim segmentom, v ktorom objemy predaja v Česku za posledných osem rokov vzrástli o 320 %. Verím, že slovenskí zákazníci si rovnako ako českí zamilujú nielen našu výberovú belgickú kávu a obľúbené hotdogy, ale aj ďalšie gastronomické produkty zo širokej ponuky Stop Cafe,“ praje si Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina.

Vzhľadom na rozširujúcu sa sieť na Slovensku rastie obľuba tankovacích kariet Benziny Tankarta Business a Tankarta Easy, ktoré v Česku využíva viac než 200 tisíc motoristov z radov bežných zákazníkov i firemných klientov. „Tankarta Business ponúka výhodné tankovanie pre podnikateľov a firmy. V ich nákladoch rozhoduje o prosperite každý cent. Preto sme pre našich firemných zákazníkov pripravili atraktívny nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov i administratívy, pričom do budúcnosti počítame aj s medzinárodnou akceptáciou karty. Tankarta Easy prináša podobné výhody pre bežných motoristov, ktorí pri tankovaní získavajú okamžitú zľavu až 0,04 EUR z totemovej ceny na každom litri paliva,“ dodáva Marek Zouvala.

Značka Benzina vznikla už v roku 1958 vo vtedajšom Československu. Po roku 1989 prešla spoločnosť Benzina v rámci privatizácie do súkromných rúk a právo na používanie svojej značky na slovenskom trhu dočasne stratila. Na Slovensko sa vrátila v roku 2019 ako líder českého trhu, kde prevádzkuje najširšiu sieť 417 čerpacích staníc a podľa objemu predaných pohonných hmôt ovláda štvrtinu trhu. Benzina je súčasťou medzinárodnej skupiny ORLEN, ktorá v piatich krajinách (Poľsko, Nemecko, Česko, Litva a Slovensko) prevádzkuje takmer tri tisícky čerpacích staníc. Benzina je rovnako ako jej materská spoločnosť ORLEN synonymom modernosti, dôvery, výhodnosti, širokej ponuky a vysokej kvality výrobkov a služieb.
Spoločnosť Benzina je súčasťou skupiny Unipetrol a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. V priebehu 62 rokov svojej existencie prešla bohatým vývojom. Dnes ide o tradičnú a zároveň modernú značku českých motoristov, ktorá je charakteristická vysokokvalitnými palivami a zákazníckymi službami. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka tiež prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvenia v gastronomickom koncepte STOP CAFE. Benzina vydáva i vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS, v Česku prevádzkuje spolu 417 čerpacích staníc a dosahuje trhový podiel 25 %. V minulom roku vstúpila na Slovensko a v apríli otvorila prvú čerpaciu stanicu v Malackách. V súčasnosti má vo svojej sieti na Slovensku už 13 staníc.

Kontakt: Pavel Kaidl, tlačový hovorca, tel.: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz