28.decembra 2020

Benzina ORLEN na Slovensku rýchlo rastie. Počas roka zdvojnásobila počet čerpacích staníc

Sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN je jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov na Slovensku. Líder českého trhu vstúpil na slovenský trh v roku 2019, keď získal prvých desať čerpacích staníc. Tie stavia na zelenej lúke alebo ich vďaka svojej atraktívnej cenovej politike preberá od konkurencie. V tomto roku sa mu podarilo počet staníc zdvojnásobiť.
Benzina ORLEN vstúpila na slovenský trh v apríli 2019, keď otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu v Malackách. Odvtedy rýchlo rastie. „Teší ma, že sa nám podarilo splniť stanovený cieľ a v priebehu tohto roka zdvojnásobiť počet čerpacích staníc patriacich do našej siete. Stále však platí, že dôležitejšie než vysoké tempo rozvoja je pre nás dodržanie naplánovaného obchodného modelu,“ hovorí Tomasz Wiatrak, predseda predstavenstva skupiny Unipetrol, do ktorej patrí i Benzina ORLEN, a dodáva: „V súčasnosti patríme medzi najrýchlejšie rastúce reťazce na Slovensku a je celkom možné, že sme tým úplne najrýchlejším. V budúcom roku budeme v rozširovaní počtu čerpacích staníc pokračovať. Naďalej sme otvorení voči väčším i menším akvizíciám, ale staviame aj úplne nové čerpacie stanice na zelenej lúke, ako sú stanice v Dunajskej Strede alebo najnovšie v Trebaticiach pri Piešťanoch a Kysuckom Novom Meste. Verím, že v blízkej budúcnosti sa staneme jedným z kľúčových hráčov na slovenskom trhu.“
Najnovšie čerpacie stanice Benzina ORLEN na Slovensku sa v minulých týždňoch otvorili v Trebaticiach pri Piešťanoch a v Kysuckom Novom Meste. Novotou žiariaca čerpacia stanica Benzina ORLEN v Trebaticiach (Piešťanská ulica) ponúka zákazníkom kvalitné palivá Verva a Efecta, modernú umývačku a široký sortiment rýchleho občerstvenia Stop Cafe. Motoristi si tak môžu vychutnať nielen výberovú fairtrade kávu a obľúbené hotdogy, ale aj kuracie stripsy, vyprážané syry, hranolčeky, čerstvé sendviče a mnoho ďalších produktov. Nová bieločervená čerpacia stanica v Kysuckom Novom Meste (na adrese: SNP 13) disponuje kompletným sortimentom palív Verva a Efecta a rýchlym občerstvením Stop Cafe.
„Práve občerstvenie je pre nás najrýchlejšie rastúcim segmentom, v ktorom objemy predaja v Česku za posledných osem rokov vzrástli o 320 %. Verím, že slovenskí zákazníci si pokrmy z ponuky Stop Cafe zamilujú. Okrem toho sa sústredíme na rozširovanie ďalších služieb, takže v Trebaticiach je v prevádzke moderná automatická portálová umývačka zabezpečujúca kvalitné a šetrné umývanie osobných vozidiel,“ konštatoval Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina ORLEN.
Benzina ORLEN na Slovensku získala už 20 čerpacích staníc. V súčasnosti sú motoristom k dispozícii čerpacie stanice v Malackách, Holiciach, Lužiankach, Šelpiciach, Šuranoch, Strečne, Tesárskych Mlyňanoch, Senci, Ružomberku, Bytči, Dunajskej Strede a najnovšie aj v Trebaticiach pri Piešťanoch a Kysuckom Novom Meste. Zostávajúce čerpacie stanice sa začnú postupne uvádzať do prevádzky v priebehu budúceho roka.
Vzhľadom na rozširujúcu sa slovenskú sieť rastie aj obľuba tankovacích kariet Benziny ORLEN Tankarta Business a Tankarta Easy, ktoré v Česku využíva viac než 200 tisíc motoristov z radov bežných zákazníkov i firemných klientov. „Tankarta Business ponúka výhodné tankovanie pre podnikateľov a firmy. V ich nákladoch rozhoduje o prosperite každý cent. Preto sme pre našich firemných zákazníkov pripravili atraktívny nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov i administratívy, pričom do budúcnosti počítame aj s medzinárodnou akceptáciou karty. Tankarta Easy prináša podobné výhody pre bežných motoristov, ktorí pri tankovaní získavajú okamžitú zľavu až 0,04 EUR z totemovej ceny na každom litri paliva,“ dodáva Marek Zouvala.
Značka Benzina vznikla už v roku 1958 vo vtedajšom Československu. Po roku 1989 prešla v rámci privatizácie do súkromných rúk a dočasne stratila právo na používanie svojej značky na slovenskom trhu. Benzina ORLEN sa na Slovensko vrátila v roku 2019 ako líder českého trhu, kde prevádzkuje najširšiu sieť 416 čerpacích staníc a podľa objemu predaných pohonných hmôt ovláda štvrtinu trhu. Benzina ORLEN je súčasťou medzinárodnej skupiny ORLEN, ktorá v piatich krajinách (Poľsko, Nemecko, Česko, Litva a Slovensko) prevádzkuje 2 840 čerpacích staníc. Benzina ORLEN je synonymom modernosti, dôvery, výhodnosti, širokej ponuky a vysokej kvality výrobkov a služieb.
Benzina ORLEN je súčasťou skupiny Unipetrol a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Za 62 rokov svojej existencie prešla bohatým vývojom. Dnes ide o tradičnú a zároveň modernú značku českých motoristov, ktorá je charakteristická svojimi vysoko kvalitnými palivami a zákazníckymi službami. Benzina ORLEN ponúka okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom aj prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvenia v gastronomickom koncepte STOP CAFE. Benzina ORLEN vydáva aj vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS, v Česku prevádzkuje spolu 416 čerpacích staníc a dosahuje trhový podiel 25 %. V minulom roku vstúpila na Slovensko, keď otvorila prvú čerpaciu stanicu v Malackách. V súčasnosti má vo svojej sieti na Slovensku už 20 staníc, z ktorých je 13 v prevádzke.
 
Viac na www.benzina.sk, www.facebook.com/benzina.slovakia alebo https://www.instagram.com/benzinask
Kontakt: Pavel Kaidl, tlačový hovorca, telefón: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz