15.marca 2021

Benzina ORLEN vybavila svoje čerpacie stanice na Slovensku čističkami vzduchu odstraňujúcimi koronavírusy spôsobujúce covid-19

Sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN významne investovala do zvýšenia bezpečnosti zákazníkov aj pracovníkov čerpacích staníc, keď svoje čerpacie stanice na Slovensku vybavila modernými čističkami vzduchu. Multifunkčné čističky vzduchu odstraňujú koronavírusy spôsobujúce ochorenie covid-19 aj ostatné vírusy a baktérie pomocou UV-C žiarenia. Čistenie vzduchu prebieha dvojfázovo pomocou vysokokvalitných elektrostatických filtrov schopných odstraňovať aj mikroskopické nečistoty.
„Bezpečnosť zákazníkov aj pracovníkov našich čerpacích staníc je pre nás na prvom mieste. Našou úlohou je zaisťovať dodávky a predaj pohonných hmôt v akejkoľvek situácii. Túto úlohu sme splnili počas minuloročného núdzového stavu a sme pripravení ho plniť aj teraz. Rovnako ako v Česku sme všetky čerpacie stanice Benzina ORLEN už na jar minulého roku vybavili ochrannými priehradkami z plexiskla, dezinfekciami aj ďalšími ochrannými prostriedkami. Nová investícia do multifunkčných čističiek vzduchu bojujúcich proti covid-19 je ďalším krokom k zvýšeniu bezpečnosti našich zákazníkov v tejto neľahkej dobe,“ uviedol Tomasz Wiatrak, predseda predstavenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do ktorej patrí aj sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN.
Multifunkčné zariadenie zaisťuje dezinfekciu a sterilizáciu vzduchu aj filtráciu častíc v jednej jednotke. Inovatívne prístroje využívajú vysokovýkonné bakteriologické a virucidálne UV-C lampy. UV-C žiarenie spôsobuje ničenie baktérií, vírusov, plesní, húb a ďalších mikroorganizmov vo vzduchu.
Benzina ORLEN na Slovensku získala už 20 čerpacích staníc. V súčasnosti sú motoristom k dispozícii čerpacie stanice v Malackách, Holiciach, Nitre-Lužiankach, Šelpiciach, Šuranoch, Strečne, Tesárskych Mlyňanoch, Senci, Ružomberku, Bytči, Dunajskej Strede, v Trebaticiach pri Piešťanoch, Kysuckom Novom Meste a Lúkach pri Púchove. Zostávajúce čerpacie stanice sa začnú postupne uvádzať do prevádzky v priebehu tohto roka.
Benzina ORLEN je súčasťou skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá patrí do nadnárodnej skupiny ORLEN, a prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Vznikla v roku 1958 a ide o tradičnú a zároveň modernú značku českých motoristov, ktorá je charakteristická svojimi vysokokvalitnými palivami a zákazníckymi službami. Okrem palív EFECTA s čistiacim účinkom ponúka Benzina ORLEN aj prémiové palivá VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickom koncepte STOP CAFE. Benzina ORLEN vydáva aj vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS a zákazníkom ponúka dve mobilné aplikácie – vernostnú aplikáciu Benzina a aplikáciu pre starostlivosť o vozidlo Umývacia digi linka. Celkovo Benzina ORLEN v Česku prevádzkuje 419 čerpacích staníc a má trhový podiel 25 %. Dôveru spotrebiteľov potvrdil fakt, že Benzina ORLEN už štvrtýkrát po sebe získala titul Najdôveryhodnejšia značka v Českej republike. V roku 2019 vstúpila na Slovensko, keď otvorila prvú čerpaciu stanicu v Malackách. V súčasnosti má Benzina ORLEN vo svojej sieti na Slovensku už 20 staníc.

Viac na www.benzina.sk, www.facebook.com/benzina.slovakia alebo www.instagram.com/benzinask
Kontakt: Pavel Kaidl, tlačový hovorca, telefón: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz