21.apríla 2022

Benzina ORLEN zdvojnásobí počet svojich čerpacích staníc na Slovensku

Siet čerpacích staníc Benzina ORLEN pokračuje v expanzii na Slovensku. Líder českého trhu teraz rozšíri svoju tunajšiu sieť o sieť jestvujúcich expresných čerpacích staníc. Všetky čerpacie stanice postupne prejdú rekonštrukciou a ponesú tradičné bieločervené farby s dominantným logom ORLEN. Benzina ORLEN tak významne posilní svoju pozíciu na slovenskom trhu.
„Od nášho vstupu na Slovensko rastieme a patríme medzi najrýchlejšie rastúce reťazce. To sme teraz potvrdili akvizíciou ďalších čerpacích staníc. S celkom 47 stanicami sa staneme piatym najväčším hráčom na trhu. V rozširovaní počtu čerpacích staníc budeme v tomto roku aj naďalej pokračovať. Sme otvorení väčším aj menším akvizíciám, ale tiež staviame úplne nové čerpacie stanice takzvane na zelenej lúke. Verím, že svoju pozíciu na Slovensku čoskoro ešte posilníme,“ uviedol Tomasz Wiatrak, generálny riaditeľ skupiny ORLEN Unipetrol, do ktorej patrí aj sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN.
Benzina ORLEN na Slovensku aktuálne prevádzkuje 22 čerpacích staníc. Nové expresné čerpacie stanice rozmiestnené po celom Slovensku sa budú uvádzať do prevádzky postupne. Samoobslužné čerpacie stanice Benzina ORLEN ponúkajú sortiment aditivovaných palív EFECTA. Zákazníci môžu za palivo zaplatiť platobnými kartami a tankovacími kartami. Obsluha je jednoduchá, stačí na platobnom termináli navoliť čiastku, za ktorú chcú natankovať. Tankovacia pištoľ potom sama ukončí výdaj paliva pri dosiahnutí stanovenej hodnoty.
„Prvú samoobslužnú stanicu sme v Česku otvorili už pred desiatimi rokmi a podľa doterajších výsledkov je zrejmé, že zákazníci si tento druh čerpacích staníc obľúbili. Vieme, že to isté platí aj pre slovenský trh. Zákazníci si pochvaľujú predovšetkým rýchlosť odbavenia a taktiež nižšiu cenu pohonných hmôt. V koncepte samoobslužných čerpacích staníc vidíme do budúcnosti veľký potenciál a ďalej pokračujeme v jeho rozvoji,“ upresnil Jan Suchocki, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina ORLEN na Slovensku.
 
Sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN vstúpila na Slovensko v roku 2019, keď otvorila prvú stanicu v Malackách. Slovenská sieť Benzina ORLEN bude mať už 47 čerpacích staníc a je jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov na tamojšom trhu. Sieť patrí do českej skupiny ORLEN Unipetrol, ktorá je od roku 2005 súčasťou nadnárodnej skupiny ORLEN. Tá je prítomná vo viac ako 110 krajinách po celom svete a viac ako 50 % jej príjmov pochádza zo zahraničných trhov. Prevádzkuje takmer tritisíc čerpacích staníc v Poľsku, Nemecku, Česku, Litve a na Slovensku.  
Viac na: https://www.benzinaorlen.cz/sk-sk, https://www.facebook.com/benzina.slovakia a https://www.instagram.com/benzinaorlen_sk/
Kontakt pre médiá:
Pavel Kaidl, telefón: +420 736 502 520, email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz
Michal Procházka, telefón: 736 508 738, email: michal.prochazka1@orlenunipetrol.cz